Tko se smije s dna bezdana,
Ko demoni svi da skiče?
- Haj, karta sam proigrana,
Prolost tvoja, moj pjesniče!
Tko to cvili, tko to plače,
Ko aveti usred noći?
-Haj, to ja sam, moj junače,
Pjesma tvoja, to će doći!
Tko to apće kao mati
Nad čedancem, kada spava?
- Haj, zemlja sam na lopati,
to ti lijes zasipava.
Silvije Strahimir Kranjčević